Zestawy Lego Friends, czyli najciekawsze klocki dla dziewczynek!

Zestawy Lego Friends, czyli najciekawsze klocki dla dziewczynek!

Aktulności Warto przeczytać

Chociaż stare zestawy klocków Lego były niemal ekskluzywnie skupione na swojej głównej grupie odbiorców, czyli małych chłopcach, to trendy te zaczęły się stopniowo przełamywać, a coraz więcej nowych zabawek duńskiego producenta marketingowana jest dla płci przeciwnej.

Obecnie i małe dziewczynki mogą wykazać się kreatywnością przy zabawie klockami, gdyż na rynku odszukać można wiele zestawów zaprojektowanych specjalni z myślą o nich. Dobrym przykładem serii klocków dla dziewczynek, która odniosła znaczący sukces, są zestawy Lego Friends, opowiadające o przygodach grupy przyjaciółek.

Czym wyróżniają się zestawy Lego Friends?

Nie jest trudno zorientować się, że zestawy Lego Friends kierowane są przede wszystkim dla dziewczynek. Najlepiej świadczy o tym kolorystyka tych klocków, znacznie mocniej wchodząca w pastelowe odcienie kolorów, z dużą ilością różu oraz błękitu. Rzecz jasna, w klockach tych spotkać można także klasyczne kolory Lego, jednak nie ulega wątpliwości, że ich paleta barw jest znacznie szersza od tej standardowej. Takie wizualne przedstawienie tych zestawów z pewnością przypadnie do gustu dziewczynkom, stawiając na łagodniejsze, spokojne tony kolorów.

Charakterystyczne cechy tej serii zabawek można dostrzec również w samej tematyce. Zestawy Lego Friends są zróżnicowane, jednak ich konstrukcja kładzie duży nacisk na wnętrza budynków oraz akcesoria dla minifigurek. Rozwiązania w serii Friends przypominają pod niektórymi względami klasyczne domki dla lalek, opierające się na bogato wyposażonych pokoikach, w których można odgrywać rozmaite scenki. Nie brakuje tu jednak zestawów skupionych na akcji, takich jak statki, łodzie podwodne, samochody i inne.

Zestawy Lego Friends najłatwiej jednak rozpoznać na podstawie użytych w nich minifigurek. Nie są to klasyczne, lekko kanciaste ludziki Lego, których niezmieniona forma stosowana jest przez firmę od niemal pięciu dekad. Zestawy Lego Friends stosują nieco inaczej wymodelowane, bardziej realistyczne minifigurki, które przedstawiają główne bohaterki serii:

  • Andrea,
  • Emma,
  • Mia,
  • Olivia,
  • Stephanie.

Pełen zestaw figurek można zebrać bez większego problemu – poszczególne postacie znajdują się nawet w najmniejszych zestawach. Warto jednak pamiętać o tym, że występują one w różnych wariantach, a oprócz głównych bohaterek serii Friends, można odszukać także inne figurki, jak na przykład towarzyszące im zwierzątka.

Czy zestawy Lego Friends są atrakcyjne tylko dla dziewczynek?

Nawet jeśli ktoś nie znajduje się w grupie domyślnych odbiorców dla Lego Friends, to nie można zaprzeczyć, że zestawy te są bardzo ciekawe i zdecydowanie mają swój urok. Niektórzy kolekcjonerzy i zapaleni entuzjaści klocków sięgają po nie w celu urozmaicenia swoich zbiorów oraz wyposażenia się w unikalne, rzadko spotykane elementy. Wniosek jest taki, że warto rozważyć poszczególne zestawy Lego Friends jako potencjalny dodatek do swojej kolekcji.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments