Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lekturze w różnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są skłonność delegowania do lektury za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z porady na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej kierowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do kolejnego świata w końcu czasowego wykonywania rzeczy w obecnym kraju. Należy przy tymże pamiętać, iż w wszelkim momencie w którym człowiek realizuje własną pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do lekturze w Niemczech, przydatne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi wtedy wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pozycję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych gości do lekturze w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana jest w planie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do lekturze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy kojarzy się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o rzecz lub prawo z Polskim pracodawcą, w kontraktu spośród tymże wymaga być zabezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który zamierza delegować człowieka do lekturze w Niemczech. Wymaga w kontraktu spośród tym legalnie istnieć na obszarze Polski, mieć danie na pozycję. Potrzebny jest dokument wystawiany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w kierunku ubezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te fakty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik rozlicza się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych dokumentów trwa kilka tygodni i w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten stan jest dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia człowieka i z razu po zatrudnieniu nie chyba on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na określone w Polsce natomiast jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy i w ramach swojej roli w Polsce został wysyłany do wytwarzania naszych celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i przynoszeniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichkolwiek procedurach i dobre delegowanie naszych gości do Akcji w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – z pewnej oraz mocnej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz współpracę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa projekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z kolejnego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w przeciwnych pracach w relacji z wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy używający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do lekturze w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji z branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej zatem w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze jedne firmy do lekturze w których ludzie są delegowani przykładają wielką wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla człowieka można wypłacić choć w organizacji ryczałtu czy diety czy w styl niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków rzeczy oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze powstającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments