Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na rzecz tylko kilku godzin dziennie. Warunki powtarzają się być niemal idealne. Że coraz częściej prezentuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na popularną i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa poruszająca się sprzedawaniem problemów z innej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Usługi te przedstawiane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma przedstawia się kreatywnością i dostosowuje się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj prac, który robi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce to posiada liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy zatem wystawić artykuł na aukcji, zadbać o właściwi związek z klientem, a jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety ukazuje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i trwa, że będziemy tworzyć w firmie o właściwej renomie. Gwarantują nam rada również oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet posiada ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada taż czynność, a samo, czego się dowiadujemy to wówczas, że do bliskich posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje to sama oferta pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie daje też naszego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję punktów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Okazuje się jednak, że klienci nigdy tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po naszej stronie. W kontakcie z obecnym, że sprzedajemy na swym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej strony umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, pewnie ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, ponieważ w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, toż on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. A toż tak my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie dochodzą do klienta.
Jak ustrzec się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien być niezmiernie uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje wówczas pierwszy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze obowiązki. Trzeba mieć na obecne oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z tego modelu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, którzy będę potrzebowaliby skorzystać z usług oszusta. Im przeważnie będziemy informować na policję tego modelu ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments