Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Płaskostopie polega na całym obniżeniu sklepienia stopy czy właśnie jej ograniczeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy jaka tworzy płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Moryń

U tej osoby trafia do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie jest do 40% ludzi. Aby uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom kierującym swoje pierwsze kroki, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest podstawą płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wybierane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące produktem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa zbiera się wysoka i traci swoją elastyczność. Płaskostopie spędza w wszelkim wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do około 3-4. roku bycia płaskostopie jest niejako fizjologiczne, i połączony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i słabych mięśni. Tym sposobem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z rozwojem dziecka. Deformacja stopy w istoty płaskostopia zmienia prawidłowe cele jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp oraz dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale również łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na założenie w mieszkaniu stopy do ostatniego nieprzystosowanym skutkuje przygotowywaniem się na podeszwie stopy bolesnych oraz trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może także doprowadzić do wzrostu wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czyli w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie oraz mienie obuwia oraz chodzenie. Stanowi ostatnie znacznie dokuczliwe i potrzebne będą buty ortopedyczne dla dzieci. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone także długo trwające, prowadzić że do wzrostu stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie dopiero na szkoleniu mięśni stóp a także przechowywaniu właściwie dopasowanych, szerokich oraz wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a dopiero po konsultacji z lekarzem – nigdy na naszą rękę!) i utrzymywaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycje ciała.

Promocja Deichmann Moryń

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: granie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki występującej na ziemi lub chwytanie i wynoszenie palcami stóp drobnych przedmiotów z ziemi. Czasem natomiast w wypadku zaawansowanych i zwracających wielkie dolegliwości deformacji stóp, ćwiczenia i robienie zachowawcze mogą wykazać się nieskuteczne. Konieczny może się okazać to zabieg operacyjny. Pomimo wtedy jest wskazane chociaż w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Moryń

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments