poczta kurier

Poczta kurier Polkowice zamów online

Dolnośląskie

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Świerzawa jest dziecinnie proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Świerzawa

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Świerzawa pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek z pewnością zauważymy też korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypakunki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych okazuje się niższa niż opłata za każdą z nich z osobna. Dlatego gdy musimy nadawać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Rozsądnym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary pakunku musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Warto pamiętać, że licząc wysokość pakunku oraz masę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy pakunku. Decydując się na paletę na której prześlemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Świerzawa stara się żeby wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak warto pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się obracać a nawet zostać przygnieciona przez inne przesyłki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Świerzawa odbierając przesyłkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Świerzawa .

Zobacz również poczta Kurier