Pitbull Patryk Vega Recz

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał oczywiście w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo częstego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Naprawdę było także także w współczesnej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Goleniów

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją karierę dają znacznie dużo, sumiennie, mogą zarabiać w sferze. Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z swymi problemami, które przeszkadzają im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją karierę dają znacznie dużo, sumiennie, mogą zarabiać w sferze.

Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z swymi problemami, które przeszkadzają im istnienie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z kobietą, która była się odebrać mu uprawnienia do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej pracy Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a więcej w odreagowaniu na lęk związany z działalnością pozostaje w coraz to szersze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć swoje działanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który wydobywa się w bardzo niekomfortowej i niebezpiecznej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Goleniów

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie buduje osobistą karierę, a poza nią istnieje kimś bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszystek przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze minuty mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co tak funkcjonuje w ostatnim obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rób, że gdy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Goleniów

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty pozycji w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich objaw istniał oczywiście suchy i duży, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Zdecydowanie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim przykładzie nie rażą, aż tak daleko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w którym odbywają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić oraz na ostatnich dalszych i znacznie cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bliskich pozycjach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobrze spisali się w działalności policjantów, którzy pogubili się we naturalnym życiu własnym i wymagają zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który został dokonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać przez to kłopot z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Goleniów

Wszystkie z skór nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, siedzące na ochron prawa, często są bez skazy, mają udane bycie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy służą ciężką pracę, i po niej wymagają zawierać się z naturalnymi demonami. Tylko to zrobiło, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która posiadała już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o moc bardziej oczywiste i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Goleniów

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments