Oppo Find X opinie

Oppo Find X Opnie

Elektronika i IT

W ostatnich miesiącach Oppo stał się jednym z większych producentów smartfonów na świecie. Pomimo tego, firma nie miała szczęścia do swoich produktów. Stan rzeczy ma się zmienić po tym, jak na rynku pojawi się flagowiec Oppo Find X.

Oppo Find X Opnie

Oppo w przeciwieństwie do Xiaomi czy Huawei nie może się pochwalić spektakularnymi osiągnięciami w ostatnim okresie czasu. Udziały w rynku firmy Oppo stały w miejscu podczas, gdy inni producenci notowali wzrost. Oppo Find X ma za zadanie zagwarantować wzrost zainteresowania chińskim producentem. Chińczycy w końcu doszli do wniosku, że rynku nie zdobywa się tanimi modelami, a dzieje się to za sprawą udanych premier flagowców.

Do zalet Oppo Find X należy między innymi szybkie ładowanie od zera do pełnego stanu baterii. Dzieje się to w piętnaście minut. Dodatkowo Find X jest wyposażony w prawdziwy zoom optyczny. Ma on być dopełnieniem umieszczonego na tyle obudowy zespołu aparatów.

Specyfikacja Oppo Find X robi wrażenie. Jest to flagowiec z prawdziwego zdarzenia. Do sterowania swoim najważniejszym modelem firma OPPO wyznaczyła procesor Snapdragon 845. Ma on korzystać z 8 GB pamięci RAM. Użytkownik zaś otrzyma 256GB wolnej pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzi wspomniane wcześniej szybkie ładowanie Super VOOC oraz pięciokrotny zoom optyczny. OPPO Find X jest wyposażony w 6,4 calowy ekran bez ramek.

Dodatkowo zostało użyte rozwiązanie, które ujrzało światło dzienne pięć lat temu w modelu OPPO N1 mini. Chodzi tu o aparaty, które są umieszczone na obrotowym module. Jest on wysuwany ze środka górnej krawędzi tylnego panelu. To rozwiązanie jest przedmiotem patentu. Na wysuwnym panelu znajdują się dwa aparaty, pomiędzy którymi jest lampka doświetlająca LED. Od frontu znajduje się dodatkowy aparat fotograficzny, również doświetlony lampką LED. Te rozwiązania sprawiają, że OPPO Find X może zostać bardzo dobrym smartfonem fotograficznym. Zestaw głównych aparatów umieszczonych na module wysuwnym ma rozdzielczość 20 i 16 megapikseli ze światłem f/2.0. Aparat frontowy ma rozdzielczość 25 megapikseli ze światłem 2.0. To rozwiązanie jest co najmniej przyzwoite.

W zależności od modelu OPPO Find X będzie wyposażony w ogniwo o pojemności 3645 lub 3630 mAh. Do komunikacji smartfon będzie korzystał z DualSIM oraz dwuzakresowego modułu Wi-Fi 802.11 b/g/n ac i obsługę OTG. Smartfon będzie wyposażony w system operacyjny Android 8.1 z nakładką Color OS w wersji 5.1. Klienci mogą wybierać między dwoma wersjami kolorystycznymi : Bordeaux Red oraz Glacier Blue.

OPPO Find X jest to bardzo ciekawa propozycja chińskiego producenta. Chcąc zakupić tego smartfona należy zarezerwować w budżecie kwotę około 3000 złotych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments