O co pytać fotografa ślubnego z Warszawy przed podpisaniem umowy?

O co pytać fotografa ślubnego z Warszawy przed podpisaniem umowy?

Warto przeczytać

Od tego, na jakiego fotografa usługi się zdecydujemy, zależy, czy zapewnimy sobie ładną pamiątkę z dnia ślubu. Jednak wybór kogoś odpowiedniego w tak dużym mieście jak Warszawa wydaje się nie lada wyzwanie. Czy faktycznie tak musi być? Oczywiście, że nie! Istnieje kilka aspektów, o które warto zapytać jeszcze przed podpisaniem umowy, a ułatwimy sobie podjęcie właściwej decyzji. O co w takim razie pytać? Odpowiadamy!

Pytamy o doświadczenie w branży ślubnej

 

Wielu z nas wychodzi z założenia, że każdy fotograf z Warszawy zapewni odpowiednią obsługę naszego wielkiego dnia, ale nie jest to prawdą. Musimy mieć świadomość, że fotografia to bardzo szerokie pojęcie, na które składa się wiele jej różnych rodzajów. Jednym z nich jest fotografia ślubna. To zupełnie inna dziedzina, która wymaga wiedzy, ale i pracy pod wpływem impulsu, czy umiejętności wychwytywania najważniejszych spontanicznych momentów, a więc możemy być pewni, że nie ma szans, aby fotograf, który całe życie spędza na pozowanych sesjach, zapewnił nam dobre efekty.

Dlatego, gdy będziemy szukali kogoś dla siebie, to  przede wszystkim powinniśmy zapytać się o doświadczenie w branży ślubnej. Zwykle im dłużej dany fotograf z Warszawy działa w branży ślubnej, tym możemy być pewni, że zapewni nam lepsze efekty ze współpracy. Oczywiście to wcale nie oznacza, że musimy przekreślać początkujących fotografów. Jeśli ktoś dopiero zaczyna budować swoją markę, ale wcześnie pracował amatorsko przy sesjach znajomych, czy rodziny i może poszczycić się całkiem sporym doświadczeniem, jak i dobrymi efektami pracy, to możemy być pewni, że jego usługi również mogą okazać się dobrym wyborem.

Jednak kategorycznie odradza się stawiać na fotografów, którzy dopiero raczkują, bo jeśli brak im odpowiedniego doświadczenia, jak i wizji, to niestety efekty odbiją się na naszych zdjęciach ślubnych, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Pytamy o to, co składa się na ofertę

 

Najczęściej sądzimy, że każdy fotograf ślubny Warszawa zapewnia nam taki sam zakres usług. Jednak, gdy sprawdzimy, jak to dokładnie wygląda w praktyce, to szybko dojdziemy do wniosku, że byliśmy w błędzie. Niektórzy oferują pracę przez określoną ilość godzin, skupiają się na obsłudze w kościele, czy na przyjęciu weselny. Dlatego, jeśli nie chcemy, by najważniejsze momenty z dnia naszego ślubu umknęły, to warto mieć to na uwadze i zawsze zapytać, co składa się na ofertę, a także, przez ile godzin fotograf zapewnia nam swoje wsparcie.

 

Pytamy o możliwość zobaczenia pełnego reportażu z jednego zlecenia

 

Wydawać by się mogło, że wystarczy nam obejrzeć portfolio, by dojść do wniosku, czy podoba nam się styl danego fotografa ślubnego z Warszawy i czy będziemy chcieli go zatrudnić na swój wielki dzień. Jednak warto pamiętać, że portfolio to najczęściej zbiór najlepszych zdjęć z wielu różnych imprez. Dlatego trudno nam będzie ustalić, czy faktycznie stawiamy na odpowiednią osobę. Lepiej powoli nam to ocenić pełny reportaż z jednego zlecenia, więc warto zapytać, czy będziemy mogli go zobaczyć. Jeśli fotograf kategorycznie odmówi, to już powinno nam dać do zrozumienia, że coś jest nie tak i lepiej rozejrzeć się za kimś innym.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments