Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

Nawet 445 Zł Wsparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej

Poradnik Klienta

Nawet 445 Zł Oparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej Rząd finalizuje prace nad programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Tym zupełnie program obejmie lata 2020-22, a jego budżet wyniesie 54 mln zł. Projekt uchwały Rady Ministrów w współczesnej sprawie zaopiniuje Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Lokalnego na najkrótszym posiedzeniu (obiegowym) 30 kwietnia.

Projekt uchwały rządu dotyczy dofinansowania zakupu podręczników dla niemowlęta oraz młodzieży niepełnosprawnej w nowych trzech latach szkolnych.
Z dofinansowania będzie mogła wziąć młodzież z niepełnosprawnościami, ucząca się w naukach ponadpodstawowych (zarówno kształcenia ogólne i pewne).
Łączna pula wsparcia wyniesie 54 mln zł, czy po jakiś 18 mln zł rocznie, wypłacanych ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, jaki tworzy uchwalić Radę Ministrów, nie jest kolejny. W latach byłych był on szybko prowadzony na bazie przyjmowanej corocznie uchwały.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, jaki tworzy uchwalić Radę Ministrów, nie jest kolejny. W latach byłych był on szybko prowadzony na bazie przyjmowanej corocznie uchwały.

Teraz chociaż w ruchu spośród obecnym, że wysokość dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych czy ćwiczeniowych nie zamieni się, a prognozy liczby uczniów niepełnosprawnych prawych do uzyskania uwadze są stabilne, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło uchwałę o zmiany formuły programu z jednorocznej na trzyletnią – czytamy w prawie.

Nie zmieniły się nawet kwoty wsparcia, dlatego obradujący Zespół ds. Edukacji Sztuki i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego nie miał co do niego większych uwag i pozytywnie go zaopiniował.

– Na okresie konsultacji mieliśmy niskie pytania i rady do zaproponowanych rozwiązań, a po ich czymś na tym oddziale w porządku obiegowym wydaliśmy pozytywną opinię – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, współprzewodnicząca zespołu.

Znaczy to, iż na ułożonym na 30 kwietnia posiedzeniu KWRiST projekt zostanie uznany.

Program istotny, jednak bez zmian

Projekt uchwały Rady Ministrów określa wysokość dofinansowania zakupu podręczników również do uprawiania ogólnego, kiedy również wyrabiania w urzędach, w obecnym przepisów do uprawiania specjalnego, zbliżonych do celu szkolnego przez ministra właściwego ds. wiedzy i nauczenia, a także materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla studentów niepełnosprawnych, chodzących do grup ponadpodstawowych. Ramy czasowe? Lata 2020, 2021 i 2022.

Razem spośród nim dofinansowanie ma mieć:

– do 225 zł – dla studentów z niepełnosprawnością intelektualną w tytule umiarkowanym lub całym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, chodzących do nauki specjalnej ćwiczącej do pracy;

– do 390 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w obecnym z afazją, z autyzmem,
z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego stylu, chodzących do grup branżowych Także oraz II stopnia;

– do 445 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w obecnym z afazją, z autyzmem, z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego stylu, chodzących do trzyletniego i czteroletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego i pięcioletniego technikum, a też klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, uczniów liceum sztuk plastycznych, klas ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas dotychczasowego liceum plastycznego robionych w liceum sztuk plastycznych lub klas dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych robionych w liceum sztuk plastycznych.

zobacz również Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments