Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla starszych

Poradnik Klienta

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla seniorów. Przywrócenie działalności centrów handlowych, prowadzenie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starszych także ofertę mienia z rowerów miejskich – min. takie zapisy odnalazłyśmy się w skrócie łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla seniorów

– W kontrakcie z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń powiązanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do roboczych konsultacji projekt zdecydowania w ostatniej kwestii.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w kwestii ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i przepisów w kontrakcie z wystąpieniem stanu epidemii.

Uważa ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starszych, możliwość korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderoby w sensie zakrywania ust i nosa, a ponadto wprowadza modyfikacji w rozmiarze przywrócenia działalności centrów handlowych, wykonywania usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt przewiduje te m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w skórze nożnej i żużlu oraz mienia, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W oparciu wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania zamknięte w zdecydowaniu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z elementem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W skrócie zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły stanowić świadczone pod warunkiem, że zachowane będą określone zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja chce się również przywrócenie praktyk w celach handlowych o powierzchni sprzedaży lub usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, jaka była przyjęta na podstawie dotychczasowego rozporządzenia, ale przy założeniu, że ograniczono grupę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na której stanowi przeprowadzana sprzedaż lub znaczone są usługi. Nadal – do zniesienia będzie niemożliwe prowadzenie handlu detalicznego lub prowadzenia kampanii usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja chce się również przywrócenie wykonywania usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem budującym jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a ponadto lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w istoty konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających ścianę w kontrakcie z prowadzeniem pracy zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce czyli w państwie sąsiadującym, a ponadto uczniów pobierających wiedzę w Polsce czyli w państwie sąsiadującym. Z koncentracji na pozycję epidemiczną nie wynika toż ról prowadzących zawód medyczny także osób prowadzących pracy zawodowe, służbowe lub zarobkowe w postaciach organizacyjnych pomocy społecznej.

Od dnia zajścia w życie projektowanego rozporządzenia umożliwia się i korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderoby w sensie zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie liczby osób przechodzących w kulcie religijnym. W celach kultu religijnego mniejszych niż 75 m kw. będzie mogło należeć w obecnym jedynym czasie pięć osób, oprócz osób przechodzących w mieniu tego kultu.

Na siły rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie podejmowanie z rowerów miejskich.

Projekt wprowadza te zmiany, jeżeli chodzi o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments