Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Trzebiatów

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn idących w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on tematem nastolatków, przecież w wielu przypadkach nie nie znika samoistnie, oraz z czasem stan cery jedynie się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Gryfino

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z nieprawidłowej pielęgnacji. Mówi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, że w ten forma można jedynie pogorszyć stan naszej skóry i zaognić stan zapalny. Jak wtedy dobrze pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele kobiet do prania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty nie nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go więcej nasilić. Co będzie przeto lepszym wyjściem? Przede wszystkim łagodne produkty do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w ciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w toniku nie spotykał się alkohol, bo chyba on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne szczególnie w wypadku cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Natomiast w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, bo mogą podrażnić skórę, oraz dodatkowo roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na środek z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie liczy w bliskiej ofercie marka Nanili Professional. Efekty tego typu działają intensywnie, przynosząc doskonałe efekty. Kwasy mogą być natomiast stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie osobie na zajęcie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, a obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak to wyposażyć się w krem z filtrem UV i wręczać go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło produktu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Gryfino

0 0 votes
Daj ocenę