Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i przychody z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

Poradnik Klienta

Kwoty subwencji ogólnej i zyski z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiedzę o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z tytułu PIT, ponieważ w układzie nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach potrafi się okazać, że przez jakiś czas całych nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na prostej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (dokonanie w I kwartale i pomysły na cały rok 2020), dochody JST z tytułu startu w podatku dochodowym z osób fizycznych, a dodatkowo wpłatach na grupa równoważącą subwencji ogólnej (dokonanie w I kwartale i pomysły na cały rok 2020).

Wydane przez resort dane umieszczamy w całości w obszarze „multimedia”. W układzie spowodowanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi natomiast jego pewnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na zdobyte przez nie w liczbom kwartale zyski z PIT (w owym terminie skutki ekonomiczne epidemii też nie okazały się w szerokiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo może się okazać, że uzyskanie ich na równym stanie w drugich kwartałach że być wyjątkowo trudne, albo nawet niemożliwe.

– Tak naprawdę to, co się w aktualnej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, jeśli ktoś wydaje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, też nie spadliśmy, nic nas nadal nie boli, a za chwilę ten upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tę sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A więc utrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w liczbom kwartale bieżącego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy natomiast dowiedzieć się, jak nieprzyjemny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments