Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Kurs ropy naftowej idzie w dół – poradnik jak zarobić

Poradnik Klienta

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby tak małej opłaty za baryłkę. Faktem był się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także ogromną różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w historii nie była oczywiście długa miesiąc po miesiącu. Czym zatem istnieje dane? Spadkiem popytu, który dotyczy z epidemii koronawirusa, a także kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym natomiast trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w właśni producenci ropy naftowej porozumiały się w postaci redukcji wydobycia surowca, wtedy nie zmieniło to wszystkiej rzeczy na światowych rynkach paliw.

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W skutku na zbytu mamy dużą nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wypowiada się również o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od ceny na zbytu kasowym, a kontrakty o większym terminie zakończenia notowane są wyżej od tych, które kończą się szybciej. Powstaje też kłopot z magazynowaniem surowca, jaki nie jest polecany. Na samych tankowcach aktualnie przechowuje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta sprawa jest poważną możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zmuszający do dostawy tego surowca z dodatkowym miesiącu. Oczywiście w ostatnim faktu powinien stanowić nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale też możliwość zorganizowania transportu surowca. Przecież to nie jedyna możliwość, by zacząć zarabiać na stokach i wzrostach cen ropy!

Obecna sytuacja skłania do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne ceny są znacznie niskie, a z okresem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo otwierana i tym jedynym wartość ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak zatem zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka dobrych sposobów, by handlować ropą, w ostatnim handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można również inwestować w walki naftowe, w ETF-y lub także w ropę naftową MLP. Doskonałym lekarstwem jest mienie z platformy internetowej Oil Profit, która pozwala handlowanie z kontrahentami z pełnego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z uwagą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by spróbować własnych wartości. Oraz możliwości są ogromne, gdyż wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na całym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym niezmiernie istotną kwestię na świecie. Nic nie wygląda na ostatnie, by w najkrótszych latach czarne złoto miało podziać na stanowisku. Ponieważ nie ma wątpliwości, że warto poznać inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments