Jakie drukarki są najtańsze w eksploatacji?

Jakie drukarki są najtańsze w eksploatacji?

Artykuł Miesiąca Polecane portale

Drukarka w domu stała się dziś codziennością, przede wszystkim z uwagi na pandemię, która częściowo przeniosła pracę do naszych mieszkań, tworząc z nich swoiste biuro. Zaczęliśmy więc kupować coraz więcej niezbędnego sprzętu, z którego korzystają także domownicy do celów prywatnych. Nie zawsze jednak pochopna decyzja o zakupie drukarki okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Skuszeni promocjami zaopatrzyliśmy się w sprzęt tylko z pozoru tani, który kosztami eksploatacyjnymi znacznie obciąża nasz budżet domowy. Czy istnieją drukarki, na których można tanio drukować?

Drukarki atramentowe i laserowe

Do najpopularniejszych drukarek, jakich używamy w domu, zalicza się drukarki atramentowe. Czemu zawdzięczają to zaszczytne miejsce? Przede wszystkim niskiej cenie. Wystarczy już niewiele ponad 100 złotych, aby kupić urządzenie wielofunkcyjne, które – oprócz drukowania – wykorzystamy także do kopiowania i skanowania dokumentów. Nieco droższe modele mają dodatkowo moduł faksu, choć funkcjonalność ta w dzisiejszych czasach nie jest zbyt często używana. Ogromnym komfortem wyróżniają się drukarki bezprzewodowe, z których można korzystać bez konieczności podłączania komputera.

Drugą kategorią drukarek, jakie często spotykamy w naszych domach, są urządzenia laserowe. Ich zakup wiąże się z większą inwestycją niż w przypadku wersji atramentowych. Są one jednak szybsze i wydajniejsze, co kusi wiele osób, chcących drukować dużo. W zakupach pomocą służy pożyczka przez internet. Warto jednak pamiętać, że zwiększona wydajność drukarek laserowych nie musi oznaczać niższych kosztów eksploatacyjnych. Dlaczego? Ponieważ tonery są znacznie droższe od wkładów atramentowych, a dodatkowo musimy od czasu do czasu wymienić na przykład bęben, co wiąże się z wysokim kosztem. Jak widać, nie ma idealnego rozwiązania, ponieważ ani drukarka atramentowa, ani laserowa nie gwarantuje niskich kosztów eksploatacji. Czy tak jest naprawdę?

Nowoczesne drukarki

Od niedawna na rynku obecne są nowoczesne urządzenia, określane mianem tanków. To drukarki atramentowe, które zapewniają bardzo dużą wydajność i niskie koszty druku. Zapewne każdy z was pomyślał, że skoro jest to wkład atramentowy, to musimy go często wymieniać. Otóż nie! Wkłady drukujące nie są klasycznie uzupełniane, ale tankowane. Otrzymujemy dużą butelkę z tuszem czarnym i kolorowymi. Bez trudu możemy dolać atrament, kiedy tylko zacznie się kończyć. Wydaje się, że jest to rozwiązanie idealne, ponieważ koszt wydruku jednej strony jest bardzo niski, ale…

Musimy się liczyć z wyższym kosztem zakupu urządzenia. Wersje wyposażone w moduł Wi-Fi mogą kosztować nawet tysiąc złotych, jednak – naszym zdaniem – warto te pieniądze zainwestować, w czym pomoże pożyczka przez internet. Drukarki produkowane są przez wiele uznanych na rynku firm, dlatego można wybrać model dopasowany do waszych oczekiwań i możliwości finansowych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments