Finbo Drawno

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w jaki rodzaj pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację finansową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują naszych użytkowników.

Finbo Wolin

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. Także nie chodzi tu właśnie o cenę sprawie i siłę działalności. Spółki z dziedziny dokonują jeszcze dużo długich sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do panu i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz wiedzę na udostępnienie firmie wielu lepszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli robi Ci się, że sprawdzenia ograniczają się tylko do ostatnich rejestrów – istniejesz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej mówią się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – istnieje duża szansa, że pożyczkodawca będzie mógł sprawdzić jej czas.

Dla przykładu – składając wniosek o dotację w firmie Finbo Wolin, wyrażasz wiedzę na udostępnienie Twoich oddanych do 34 zewnętrznych podmiotów (w tymże do bezpośredniej konkurencji firmy). Finbo Wolin otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o dotację w współczesnych podmiotach, którymi oddanymi się posługiwałeś i czy spłaciłeś ją na godzina. Firmy podnoszą argument, że stanowi wówczas konieczne do wyłączenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak przekonanie takich informacji daje te wielkie pole do działalności analitycznej.
Nowe sposoby weryfikacji

Od 2012 roku użytkownicy są skłonność podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości jest w obecnym przypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu marki pożyczkowe dowiadują się, na które dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Choć to rozwiązanie pamięta jeszcze nasze decyzje. Większość klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje trochę czasu – a to klient może się rozmyślić.

Dlatego stworzono różne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użytkowaniem tych aplikacji nie musisz wykonywać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do indywidualnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie dane powiązane z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć nie jesteś pieniądze, kto jest Twoim właścicielem i ile wydajesz na miesięczne utrzymanie. To znacznie cenne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, lecz podobnie będzie mógł spokojnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments