Drzwi drewniane

Drzwi drewniane

Warto przeczytać

Drewno jest jednym z najstarszych znanych ludzkości materiałów, z których wykonywano drzwi. Domostwom powstającym na różnych obszarach towarzyszyło od tysięcy lat, niekiedy – głównie w w przypadku budynków użyteczności publicznej, czy siedzib władców – ustępując miejsca drzwiom stalowym lub żelaznym i stan taki w zasadzie nie zmieniał się aż do połowy minionego stulecia, gdy klasyczne drzwi drewniane wykonywane z litego drewna zaczęły ustępować najpierw swoim odpowiednikom z tańszych materiałów „drewnopochodnych”, a później również z metali, a nawet tworzyw sztucznych.

Nowe stulecie przyniosło stopniowy wzrost zainteresowania powrotem do klasycznych drzwi drewnianych, a jednym z kluczowych czynników mających wpływ na „renesans” drzwi drewnianych są ich cechy – za sprawą niezwykłej uniwersalności sprawdzą się zarówno w przypadku mieszkań i domów urządzonych w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym, a ponadczasowy styl bez większych problemów można zaadoptować do niemal każdej aranżacji wnętrza, czy otoczenia. Ogromnym atutem jest też możliwość ich wykonania na indywidualne zamówienie, co daje inwestorowi pełną swobodę przy doborze produktu idealnie skrojonego do potrzeb – tak pod względem kolorystyki, jaki i wymiarów oraz wzorów.

Na rynku dostępne są drzwi drewniane wykonane z różnych gatunków drewna, które można dobierać pod kątem własnych preferencji oraz możliwości finansowych. Podejmując decyzję o wyborze drzwi wykonanych z konkretnego rodzaju drewna warto kierować się przede wszystkim dopasowaniem jego gatunku do indywidualnych potrzeb i wymagań zamawiającego oraz wnętrza w jakim mają się znaleźć (lub elewacji zewnętrznej i najbliższego otoczenia budynku, jeżeli mówimy o drzwiach zewnętrznych). Należy, prócz walorów estetycznych, uwzględnić również typowe dla nich cechy charakterystyczne oraz właściwości. Warto również pamiętać, że w przypadku drzwi drewnianych – podobnie jak w przypadku każdego innego naturalnego materiału – kluczowe będzie zadbanie o systematyczną pielęgnację i konserwację, dzięki którym zachowają się w doskonałym stanie przez lata eksploatacji.

Szczególnym uznaniem klientów w ostatnich latach cieszą się drzwi drewniane wykonane z drewna dębowego, które uchodzi za jedno z najszlachetniejszych. Nie bez powodu – od lat prócz swojej niezwykłej solidności słynie również z odporności na wszelkie odkształcenia, zapewniając wykonanym z niego przedmiotom długowieczność w doskonałej formie. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech drzwi wykonanych z tego materiału jest mocno zarysowana linia słoi oraz przyciągający wzrok naturalny kolor dębiny. Jeżeli klient ma takie życzenie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich kolor rozjaśnić lub przyciemnić przy pomocy szerokiej gamy lakierów. Dzięki swoim walorom doskonale sprawdzą się do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz – wykonane z odpowiednią starannością i zabezpieczone z wykorzystaniem najnowszych technologii posłużą przez długie lata, skutecznie opierając się wysokim i niskim temperaturom, opadom deszczu, śniegu, ulewom i wichurom. Nie straszne będą im również uderzenia, zarysowania, czy trzaśnięcia. Drzwi dębowe mają w zasadzie tylko jedną wadę, jaką jest ich stosunkowo wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę przywołane powyżej zalety z całą pewnością są inwestycją wartą rozważenia.

Na stronie https://styldrzewa.pl/katalog-produktow/drzwi-debowe/drzwi-drewniane-wewnetrzne/ dostępne są różne rodzaje produktów wykonanych z tego szlachetnego gatunku drewna, w tym m. in. drzwi drewniane wewnętrzne. Produkowane z litego dębu zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klientów umożliwiają otrzymanie produktu idealnie dopasowanego do potrzeb oraz stylu pomieszczenia w którym mają się znaleźć. Staranna selekcja używanego surowca, utrzymywanie surowych norm produkcji, wykorzystanie naturalnych olejowosków wiodących producentów oraz przygotowanie technologiczne drewna i późniejszy montaż finalnego produktu gwarantuje najwyższą, ponadczasową jakość oferowanych wyrobów. Zespół profesjonalistów jaki tworzy Styl Drzewa zapewnia fachowe doradztwo na każdym etapie zakupu, co doceniło już wielu klientów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments